Vajinismus Tedavisi Ağrı

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu tarafından yazıldı..

Vajinismus Tedavisi Ağrı

Vajinismus Tedavisi Ağrı - Serpil&Serkan çiftinin vajinismus hakkındaki yorumları

İyi günler Doktor Saygın Bey;
Öncelikle bir çok kadının yaşamış olduğu vajinismus rahatsızlığını, sizin yönlendirmenizle yenen birisiyim ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü yaklaşık bir buçuk yıllık evliliğimde ilk gece korkuları yaşadım ve korkularımı yenemedim. Sonunda vajinismus tedavisi almaya karar verdim. Araştırmalarım sonucunda istanbul'dan sizi duydum. Doktor bey'in sayesinde vajinusmus hastalığını yenmiş biri olarak şuan oldukça neşeliyim ve huzurluyum. En başında size ilk geldiğim zaman vajinismustan kurtulmak için hiç bir umudum yoktu. Doktor bey'e mahçup olmaktan çekiniyordum. Bize Ağrı?dan geldiğimiz için bir haftalık sürenin yeterli olacağını anlatmıştı. Çünkü ben kendimi ağır bir hasta zannediyordum. Ben üç kez gelerek vajinismusu yendim ve yeniden doğdum. Başarmıştım hiç inanamadım, okadar farklı bir 

andı ki anlatamam. Bir buçuk yıldır eşimin desteği ve doktor bey'le karşılaştıktan sonra sizin bana güveninizle bende vajinismusu yendim. Allahım eşimden de razı olsun. Kendisi olmasaydı ben size nasıl ulaşabilirdim ki. Sonunda vajinismusu yendik? Şuan iki aylık yavrumu dünyaya getireceğim günü heyecanla bekliyorum. Vajinismusu yaşayan arkadaşlar dünyada bir tek siz vajinismus değilsiniz hepimiz bu zorlu yollardan geçebiliriz. Önce inanın vajinismusu yeneceğinize... Umutsuzluğa kapılmayın, her şey sizin elinizde. 


Vajinismus Tedavisi Ağrı - Öznur hanımın eşi Şükrü Bey'in vajinismus hakkındaki yorumları

Ben on yıllık evliliği olan vajinismus hastası olan Öznur hanımın kocasıyım.  On senedir karımla beraber vajinismus sorunuyla yaşadık. Vajinismusla eşime zamanla bende suçlayıcı tavırlarda bulundum. Fakat sonunda vajinismus hastalığının tedavisi olduğunu öğrendikten sonra, bir yıl önce başka doktorlara başvurduk. Ama  vajinismusu yenemedik. Daha sonra bu sene Saygın beyi duyduk ve ona tedavi için başvurduk. Daha önceki tedaviden netice alamadığımız için çok endişeliydik. Ama tedaviye 1. seanstan sonra eşim dahi çok büyük yol kaydetti. Bense eşime maddi ve manevi destek oluyordum. Eşimin büyük çabası neticesinde iki seansın sonunda vajinismusu yendik. Önce Allahın sonra Saygın beyin yardımlarıyla yeniden doğmuş gibiydik. Vajinismusu yendikten sonra  yeni bir yaşama başlamıştık. O kadar umutsuzluğun sonunda, kısa süreler içersinde işin çözüldüğüne inanamıyorduk. Bir rüya, bir hayal dünyasında gibiydik. Ama ne bir rüya ne bir hayaldi. Gerçeğin ta kendisiydi.  Buradan bütün vajinismus eşlerine sesleniyorum. Eşlerinizin devamlı yanında destekçisi ve dayanağı moral kaynağı olmamanız gerekiyor. Saygı ve sevgiler..