İlk gece korkusu ve vajinismus

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu tarafından yazıldı..

İlk gece korkusu ve vajinismus

Vajinismus Tedavisi Manisa - Ayşe hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhaba;
8 Aylık evliyim. Evlendiğimiz ilk günden beri bir gün olur düşüncesiyle hep erteledik fakat ilk gece korkularım nedeniyle gün geçtikçe durum içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Ve ben bu vajinismus hastalığı altında daha çok eziliyor, acı çekiyor ve her başımı yastığa koyduğumda ağlayarak uykuya dalıyordum. İnsanların içine çıkmak istemiyordum. Sanki herkes her şeyi biliyormuş gibi geliyordu. Evet eşim çok anlayışlıydı ve çok destek oluyordu. Ancak eşimin bu tutumu karşısında dahada kahroluyor, kendimden daha çok nefret ediyordum. Eşimi çok seviyordum. Fakat ona haksızlık ediyorum gibi geliyordu. Kendimce kafamda vajinismus yüzünden boşanmaya karar vermiştim. Eşimin hayatını daha fazla gasp edemezdim. Baba olmakda onun en doğal hakkıydı. Bir gün internette Dr. Saygın Bey?in vajinismus ve ilk gece korkuları bu konu ile alakalı çalışmalarını gördüm. Hemen arayıp ön bilgi aldım. Telefondaki ses son derece güven dolu kesin bir şekilde konuşuyordu. Kafam rahatlamıştı. Daha vajinismus için ilk randevuyu alıp ilk seansa girdiğimde bu iş tamam ben başaracağım dedim. Her şey okadar kolay ve yolunda gitmeye başladı ki sadece 3 seansda ilk gece korkularım ve vajinismus sorunum BİTTİ !!!.. Herşey için çoook teşekkürler.

 


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Burcu hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhaba;
Ben 1,5 yıllık evliyim. İlk gece korkularım nedeniyle çok mutsuz umutsuz olarak vajinismus tedavisi almak için geldim. Oysaki çok severek evlenmiştim. İlk gece korkularıma anlam veremiyordum neden yapamıyorum diye, iyiki gelmişim şimdi çok mutluyum, çünkü artık eşimle rahat bir şekilde ilişkiye girebiliyorum. Vajinismus tedavisi almaya ilk geldiğimde nasıl olacak ya olmazsa diye hep ilk gece korkuları ile ilgili sorular vardı, ama hepsi geçti bitti. Şimdi çok mutluyum. Doktor Saygın Bey?e çok teşekkür ediyorum. 4 seansda vajinismus sorunumu çözdüm verilen ev ödevlerimi azimle yaptım imkansız değilmiş sizlerde benim gibi yapabilirsiniz. Vajinismus nedeniyle eşimle aramızda sorunlar oluyordu. Artık en ufak bir şeyde üstüme alınıyordum. Kendimi suçlu hissederdim. İlişkiye giremeyince hep ağlardım. Artık vajinismus bitti. Üstümden de büyük yük gitti. Çok mutluyum şükürler olsun. Sizleri çok iyi anlıyorum, emin olun sizde ilk gece korkularınızı benim gibi uzatmadan sizde yenebilirsiniz. 


 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Burcu hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

 

Merhaba; Benim gibi vajinismus kaderi yaşayan sevgili arkadaşlarım?
Ben bu satırları yazarken ellerim titreyerek ve bir okadar da sevinçli olarak yaşıyorum. Bu satırları okuyarak benim gibi vajinismus hastalığını yaşayan arkadaşlarım sizin için tecrübelerimi paylaşıyorum. Ben buraya geldiğimde yaklaşık 3 senelik evliydim. Ama sadece evliydim okadar. Evliliğimin en güzel tarafını ilk gece korkularım yüzünden yaşayamamıştım. Burası benim vajinismusu yenmem için bir umuttu, bir başlangıçtı. 3 sene boyunca hep huzursuz, hep mutsuz deneyimler yaşadım. Her ilişkiye girme denememizde başaramamış olmanın verdiği hep bir suçluluk duygusu. İlişkiye girememenin ardından hep ağlamaklı hep suçluluk dolu tam 3 sene yaşadım. Eşimden Allah razı olsun. Bana hep destek oldu. Ama yinede evliliğimizin en güzel tarafını yaşayamadık. Vajinismus yüzünden o da üzüntülüydü. Bana belli etmesede ben bunu bilirdim. Şuanda vajinismus ve bu sıkıntılarım hepsi geride kaldı. Artık bitti. Vajinismusu yendim, Başardım? Başardım? Başardım? Bunu diyebilmek okadar güzel bir duygu ki anlatamam. Evet arkadaşlar! Dr. Saygın Bey?den Allah binlerce kez razı olsun. O çok iyi bir insan ,konuşması, yaklaşımı, ve eğitmenliği her şeyiyle doğru bir insan. Ben onula karşılaşmaktan son derece mutluyum. Tek yapmanız gereken kendinize güvenmeniz, başaracam demeniz ve doktorunuzu çok iyi dinlemeniz. Ölümden başka her şeye çare var. Şuanda çok mutluyum,huzurluyum ve sizlerede bu satırları okurken yardımcı olabiliyorsam daha mutlu olurum. Lütfen kendinize güvenin. Doktorunuzun söylediği gibi Allah bizi diğer kadınlardan farklı yaratmadı buna inanın. Saygın bey her şey için sonsuz teşekkürler. Satırlarımı okuyan siz değerli arkadaşlar kendinize güvenin ve inancınızı kaybetmeyin. Sizde vajinismusu yenersiniz. Saygılarımla, Sevgiyle Kalın.