Vajinismus "ilişkiye girmeme" belirtileri taşıyan kadınların önemli problemlerinden bir tanesi de kadınların yıllık yaptırması gereken kadın doğumla ilgili rutin jinekolojik muayeneler ve jinekolojik tetkitlerdir. Rutin olarak kadınların her yıl bir kez rahim ağzından alınan servikovajinal smear testi son derece önemli ve yapılması gerekli bir testtir. Bununla birlikte jinekolojik muayenesi, yumurtalık, rahimin incelenmesi için yapılması gereken ultrasonik incelemelerde önemlidir.

Vajinismus hastalığı çeken kadınlar jinekolojik muayeneden korktukları için veya daha önceden yapılmış olan kadın doğum muayenelerindeki kötü anıları nedeniyle jinekolojik muayenelerini gözardı ederler. Bundan dolayı kadın doğumla ilgili kişide bir hastalık ortaya çıktığı zaman belli problemlerle kendini belli edebilirken bazende sessiz kalarak daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Kolayca tedavi edilebilecek hastalıklar daha sorunlu  ve sıkıntılı hastalıklara neden olmaktadır. Örnek verecek olursak rahim ağzındaki küçük bir problem zamanla tespit ve tedavi edilmezse daha sorunlu hale gelerek tedavi edilebilir boyutunu aşabilir hatta kansere dönüşebilir, rahimde oluşan küçük bir ur(myom) zamanla büyüyerek dev bir myom'a dönüşüp hem operasyonu zorlaştırabilir, hemde rahime kalıcı zarar verebilir. Bu örnekleri ve benzerlerini pratik hayatımızda sıkça görmekteyiz. 

Vajinismus tedavisi için istanbula  gelen binlerce vajinismus hastalamızdan bir kısmında yukarıdaki problemleri belirlemiş olup, gerek vajinismus tedavilerini gereksede jinekolojik hastalıklarına yönelik gerekli tetkit ve tedavileri operasyonlarını yapılmıştır. Şu konuda size bir kez daha hatırlatrmak isteriz ki cinsel ilişkiye girememe, cinsel ilişkiden korkma ve jinekolojik muayeneden çekinme ve ihmal etme sizin kadın sağlığınızıda olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Bunun dışında vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a gelen hastalarımızdan bir taneside önce rahim ağzı kanserine yakalandığını ve bu konu ile ilgili tedavisini gördüğünü belirtmiştir. Oysaki vajinismus hastamız jinekolojik, rutin muayenelerden olan rahim ağzı kanser tarama testini (servikovajinalsmear) yaptıramadığından bu durumu tespit edilememiş ve zamanında önlem alınması gereken cerrahi operasyonu yapılamamış ve ilerleyerek rahim ağzı kanserine yol açmıştır. Rahim ağzı kanseri ameliyatı olduktan sonra vajinismus problemini çözmek için kliniğimize başvurmuştur.

Lütfen jinekolojik muayenenizi ihmal etmeyiniz. Bu sizin kadın sağlığınız yönünden önemlidir.

Aşağıdaki vajinismus tedavisi alan hastalarımızın tecrübelerinden göreceğiniz üzere Vajinismus hastalığınızla birlikte her kadının mutlaka yaptırması gereken jinekolojik rutin muayeneninde çok önemli olduğunu, aslında Vajinismus hastası olduğunu düşünen hastanın başkaca kadın doğumla ilgili hastalıklarınında olabileceğini göz önünde bulundurmanız  gerekmektedir.

Vajinismus problemi nedeniyle vajinismus tedavi merkezimize başvuran, hem vajinismusunu hemde myom ameliyatını olan ve şuanda da gebeliğini takip ettiğimiz ve doğumunu yaptırdığımız Filiz hanımın vajinismus öncesi vajinismus tedavisi ve sonrası hakkında tecrübelerini paylaşıyoruz

İstanbul Vajinismus hastası Filiz hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

 vajinismus gebe

İstanbul Vajinismus hastası Filiz hanımın vajinismus tedavisinden sonraki düşünceleri

vajinismuslular gebe kalabilirmi

  


Vajinismus Tedavisi Amerika - Vajinismus ve Jinekolojik muayene 

Vajinismus tedavisi amerika


  Yunanistan'dan Vajinismus hastası Halide hanımın vajinismus ve Vajinismus tedavisi ile ilgili düşünceleri

vajinismus tedavisi yunanistan