İstanbul vajinismus tedavisi merkezi
mize vajinismus - ilişkiye girememe sendromu ile gelen hastalarımızın bize vajinismusmuyum? diye sormaktadırlar.

Vajinismus tedavi merkezi olarak, size yönelik hazırladığımız Vajinismusmuyum testini yaparak, kendi adınıza vajinismus hastalığınızla ilgili bir durum değerlendirmesi yapabilirsiniz.Vajinismus tedavi merkezi istanbul Vajinismusmuyum? testi;

 

  • Cinsel ilişkinin sıkıntılı, problemli ve ağrılı gerçekleşmesi,
  • Eşi ya da erkek partneri ile ilişkiye girmekten kaçınma ve cinsel ilişkiye girememe,
  • Cinsel ilişkinin tam olarak gerçekleşmemesi yani kısmi olması,
  • Vajina içine parmak veya tampon sokamama,
  • Vajinal ultrasonu yaptıramama,
  • Kadın doğum, jinekolojik muayenelerinden çekinme,
  • Vagina içine medikal tedavi amaçlı vajinal fitil, krem kullanamama.


Okumuş olduğunuz bulguların sizde gözükmesi, vajinismusla karşı karşıya bulunduğunuzu gösteren bir tablodur. Bu aşamada Vajinismus tedavi merkezi istanbul olarak söze önerimiz durumunuzun tam netleşmesi için, bir kadın doğum uzmanına başvurmanız ve jinekolojik muayenenizi yaptırmanızdır. Buradaki amacımız vajinismus hastalığınızın anatomik, fizyolojik bir nedenden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek ve vajinismus tanınızın netleşmesi açısından önemlidir. Bu muayene bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılan son derece kolay, ağrısız ve bir kaç dakika süren bir muayeneden oluşmaktadır. 

Vajinismus hastalığı çeken kadınlar cinsel ilişki esnasında eşleriyle ön sevişme esnasında bir problem yaşamazlar ama ilişki esnasında tam olarak cinsel ilişkiyi gerçekleştiremezler. Tam olarak sağlıklı bir cinsel ilişkiyi gerçekleştirememek zamanla kadın ve erkek arasında cinsel ilişkiden soğuma ve cinsel isteksizlik gibi şekilde de kendini gösterebilir.

Vajinismus (Cinsel ilişkiye girememe) durumu devam eden çiftler, zamanla vajinismus hastalığı çözemeyeceklerini düşünerek, bu durumu böyle kabul edebilir. Bu durum en başta kişinin özgüven kaybına neden olur. Zamanla çiftlerin ilişkisi yıpranır, ayrılma/boşanmaya kadar giden süreçlere yol açabilir.

Cinsel ilişkiye girememe(vajinismus) sorunu yaşayan kadınlar sevişme aşamasının başında yeterli ıslanma, arzu ve istek olmasına rağmen, ilişki anı esnasında korku, heyecan nedeniyle bacaklarında, vücutlarında kasılmalar hissedebilir ve cinsel ilişkiye girmeyi tam olarak başaramazlar. Bu durumun tekrarlanması çiftleri cinsel ilişkiden zaman içinde soğutmaktadır. 

Burada önemli olan vajinismusun kişinin elinde olmadan gerçekleşmesi, refleks olarak ortaya çıkmasıdır. Buna yol açan birçok neden sayılabilir. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlar; cinsellik ve cinsel ilişkiyle ilgili bir takım yanlış bilgilerin, inanışların ve bilgi eksikliğininden dolayı bu tablo içindedir.

Vajinismus tedavisinde yanlış bilgilerin, inanışların, yanlış düşünce kalıplarının kişiye niçin ve niye yanlış olduğunu düzgün bir şekilde anlatılması üzerine olmasıdır. Sonuçta vajinismus hastalığı çeken kadın yanlış doğrularından arındırıldığında, cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili doğru bilgilendirmelerle bu problemini kolayca yenebilmektedir. 

Bazı kadınlarda vajinismus durumu yaşadıkları halde kendilerine vajinismusu yakıştıramazlar. Niçin vajinismus olduğunu bilemez, neden vajinismus oldum? sorusuna yanıt bulamaz. Bu yüzdende vajinismusla uzunca bir süre daha zaman geçirir. Oysaki vajinismusun tanısı çok nettir. Eşinizde veya partnerinizde bir sertleşme problemi olmayıp ve sizde cinsel ilişkiye girmek istediğiniz halde cinsel ilişkiye giremiyorsanız, cinsel ilişki sırasında ağrı duyuyorsanız vajinismus problemi taşıyorsunuz diyebiliriz. Vajinismus hastalığı sizi yıpratmaktadır. o yüzden bir an önce bu problemden kurtulup hayatınızı daha keyifli geçirmenizi önermekteyiz.

Vajinismus muyum?, vajinismus değil miyim? sorularınıza daha iyi yanıt verebilmek için aynı sizin gibi vajinismus hastalığı yaşayıp, uygun bir vajinismus tedavisi alıp, vajinismus probleminden kurtulan hastaların, vajinismus, vajniismus tedavisi ve vajinismus tedavisinden sonra yaşadıkları duyguları ve yorumları aşağıdan takip edebilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Avukat Tülin (29) - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus hastalığını yaşarken kendine vajinismusu yakıştıramayıp, vajinismus olması için hiç bir neden bulamayıp, kendisinin anatomik  bir probleminin olacağını düşünmüştü. Jinekolojik muayenesinden sonra vajinismusa neden olacak anatomik bir neden tespit edilmedi. Vajinismus hastalığından kurtulmasını zamana bıraktı ve vajinismusu görmezden geldi ama vajinismus hayat kalitesini zamanla düşürdü. Eşide vajinismus problemini anlayışla karşıladı ve bir süre daha görmezden geldiler. Sonunda yıllardır yenemediği vajinismus problemini uygun bir vajinismus tedavisi ile yendi. Avukat hanımın vajinismus tedavisinin ardından yorumu: "Evet vajinismus çok moral bozucu, bekleyerek kendi kendine geçmeyen ve psikolojik yönden insanı yıpratıcı bir illet ama tedavisi mümkün! "

vajinismusmuyum


 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Editör Esin(27)  vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları


Aşk ve sevgi dolu bir birlikteliğinizin ardından, nihayet evlenmişsinizdir. Fakat hiç beklemediğiniz vajinismusla karşı karşıyasınızdır. Önce vajinismus muyum? diye düşünebilir, kendinize vajinismusu yakıştıramazsınız. hatta vajinismus olmam için hiçbir nedenim yok diye düşünebilirsiniz. Neden vajinismus oldum sorusuna yanıt veremezsiniz. Vajinismusu kabullenmeyerek en başta kendinizi ve evliliğinizi yıpratırsınız.Oysaki vajinismusu kabul edip, uygun bir vajinismus tedavisi ile kısa sürelerde bu probleminizden kurtulabilirsiniz.

Editör hanımın vajinismus tedavisinin ardından yorumu: "Vajinismus hastalığımı kabullenmem 10 ay sürdü. 10 ay her gün ağladım. Vajinismusu kabullenmem aylarımı almışken, vajinismustan kurtulmam 10 gün sürdü. Şimdi eşimle o kadar mutluyuz ki hiç sebepsiz birbirimize gülümseyip duruyoruz, bir bebeğin hayalini kuruyoruz birlikte"


 

vajinismusmuyum

 


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Havva Öğretmen (33) - Vajinmismus ve vajinismus tedavisi hakkındaki görüşleri


Bazende insanlar vajinismus olduğunu kabul eder ve vajinismus tedavileri almalarına rağmen vajinismus hastalığı taşırlar ve "evet ben vajinismusum" deyip durumlarını kabul ederler. Kendilerinden ümidi keserler ve bu süreçte özgüvenlerini, benliklerini kaybederler. Vajinismus kişiye uygun bir tedavi ile çözülebilir bir hastalıktır.

Öğretmen hanımın vajinismus tedavisinin ardından yorumu: "Vajinismus problemi ile 3 yıl yaşayıp başarısız vajinismus tedavilerinden sonra, vajinismusu kabullenmişken 10 günde uygun bir tedavi ile hem vajinismustan kurtuldum, hemde özgüven ve benliğimi kazandım"

vajinismusmuyum istanbul


Vajinismus Tedavisi Danimarka - Sibel

Evet Vajinismusum 3 yılldır Danimarka'da vajinismus tedavileri alıyorum. sonuçta hiçbirinde başarılı olamadım. Artık vajinismus hastalığını yenme umudumu tamamen kaybettim.

 Soru: Sizce vajinismusu yenebilir miyim?

Cevap: Eğer siz vajinismusu yenmek için doğru bir vajinismus tedavisi alırsanız, tabiiki kısa sürelerde yenersiniz. Çünkü doğa sizi farklı yaratmadı, doğaya karşı gelme lüksünüz de yok

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu

Almanya'da, Avusturya'da, Belçika'da Hollanda'da da, Danimarka'da, Fransa'da, İsviçre'de, Amerika'da, İngiltere'de, Azerbeycan'da, BosnaHersek'te, Yunaistan'da vajinismus tedavileri alıp, vajinismus sorununu hala yaşıyor olabilirsiniz ve bundan dolayı karamsar olmuş bir kadın olup eşiniz ve evliliğinle ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Öyle bir durumda olursunuz ki kendinizi gerçekten iyileşemez, diğer kadınlardan gerçekten farklı hisseder, eşinizin sizin için doğru bir insan olup olmadığını sorguluyor olabilirsiniz. Sonunda bilinç altınızda kendinize zarar verip pasifleşirsiniz. Oysa size uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismustan kısa süreler içinde kurtulabilir, vajinismusu çözdükten sonra "ben niye bukadar bu eziyeti çektim? Bu muydu?" diyebilirsiniz. sonuçta vajinismusla ilgili düşünce yapınız ne olursa olsun şunu unutmayın ki vajinismus çözülemeyen bir sorun değil O yüzdende vajinismus tedavisi olmak için beklemeye değmez.

vajinismus tedavisi danimarka

 

 

vajinismus tedavisi danimarka


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Yönetici Filiz Hanım'ın vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Vajinismus hastalığını yaşarken, kendi kendinize bütün dünyanın yaptığı bir olayı kendi kendinize niye yapamadığınızı sorarken, bir taraftanda hayatınızdaki herşeyin yolunda gittiği bir zamanda tek engeliniz olan vajinismusu yaşadığınız için kendi kendinize kızarken bulursunuz. Hatta hiçbir zamanda sağlıklı bir cinsel ilişki hayatınızın olmayacağını düşünürsünüz. Vajinismus tedavisi olmak için bile adım atmaya çekinirsiniz.  Oysa ki size uygun bir tedavi ile kısa süreler içinde vajinismustan kurtulursunuz.  

vajinismus tedavisi istanbul

 

vajinismus istanbul bebek

 

vajinismus tedavisi istanbul

vajinismus bebek