Bekar bir bayanın partneri ile cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, cinsel ilişki anında istemeden, iradesi dışında erkek arkadaşını itmesi, kasılması, panik ve korku halini ortaya çıkabildiği bir tablodur.

Vajinismus problemi çeken çiftler, cinsel ilişkiye giremedikleri için gebe kalma şanşları oldukça düşüktür. Vajinismus problemini yaşayan çiftlerin çevrelerinden duydukları en sık sorulardan biri "Bebek yok mu?","Çocuk yok mu?" sorularıdır. Bununla birlikte geçen süre zarfında vajinismus hastalığı yaşayan çifte çevrelerindeki aileler gibi çekirdek aile olma ve anne&baba olmak isteyebilmektedir. Bunun dışında vajinismus hastalığı yaşayan kadın, yaşının ilerlemesiyle gebe kalma şansı azalmaktadır. Bütün bu süreçte bunalmış olan vajinismuslu çift tam olarak sağlıklı ilişkiye giremedikleri için kadın doğum doktorlarına aşılama yada tüp bebek merkezlerine başvurmaktadırlar.

Vajinismus hastalığı taşıyan kadınlar bir taraftan vajinismusun getirdiği problemleri yaşarken, bir taraftan kendileri bebek sahibi olmayı arzulamaktadırlar, diğer taraftan da  etrafın çocuk ne zaman sorularına maruz kalmakta ve bu sorulardan bunalmaktadırlar.

Evlisinizdir, ilk gecenizden bu zamana kadar tam bir cinsel ilişkiniz olmamıştır ama dışa boşalmayla nadirde olsa gebe kalmışsınızdır. Hatta gebeliğinizi normal doğum yaparak sağlıklı bir bebek doğurmuş olabilirsiniz. Fakat normal doğum yapmış olmanıza rağmen hala vajinismus hastalığı nedeniyle eşinizle tam bir karı&koca olamamışsınızdır. Eşiniz vajinismus probleminizi ilk başlarda anlayışla karşılamakla birlikte, zaman içinde ilişkiniz yıpranır ve ayrılma aşamasına kadar getirebilir.

  • İlk gece korkusu yaşayanlar; ilk gece ilişkiye giremeyip, ilk gece tanıştığınız milyonlarca insanın yaptığı ama benim yapamadığım neydi diye düşünürsünüz.

ilk gece korkusu (vajinusmus belirtisi); sevdiğinizle evlenmişsiniz yada beraber olmak istiyorsunuz fakat sağlıklı bir cinsel ilişkiye giremiyorsunuzdur. İlk gece korkusu sizin diğer zamanlarda da eşinizle veya partnerinizle birlikte olmak istemenize rağmen hala sizi etkiliyor ve devam ediyorsa vajinismusla ilgili araştırmalara başlamanızı tavsiye ederiz. Kendinizi cinsel ilişkiye girmekle ilgili daha ayrıntılı değerlendirmeniz için, sizin için hazırladığımız Vajinismus muyum? testini uygulamanızı tavsiye ederiz.