Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Username: Password: Beni hatırla
Kadınların cinsel hastalıklarından biri olarak kabul edilen vajinismus, vajinusmus, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki veya ilk gece korkusu olarak adlandırılan problemle ilgili tüm sorularınıza Uzman Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu tarafından cevap bulabilirsiniz...
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Cinsel İlişkiye Giremiyoruz

Cinsel İlişkiye Giremiyoruz #73

• Aslı
  • Aslı's Avatar
Biz 8 aylık evli öğretmen çiftiz. Korkularım yüzünden cinsel ilişkiye giremiyoruz. Ön sevişmede hiçbir problem yaşamıyoruz ama tam ilişki anında panik atak, korku nedeniyle eşimi itiyorum. Bunun için bize son tedavi şekli diye amerika da bunu uygulayan kadın doğum doktoru tarafından botox önerildi.
vajen bölgeme iğne yapıldı fakat bu da çözüm olmadı. Kaslarım felç edildiği için hiçbir şey hissetmiyordum fakat botoxun etkisi 2 ay içinde azaldı ve ben tekrar ilişkiye giremedim.
Bu durum benim ve eşimin ruh durumunu tamamıyla bozdu, cinsellikten soğudum, eşimde de sertleşme problemi oluyor. Ne yapabiliriz?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cinsel İlişkiye Giremiyoruz #74

Kesinlikle siz başarısız değilsiniz, size uygulanan tedavi şekli ve tarzı çok yanlış, vajinismus da problem sizin elinizde olmadan tamamen irade dışında olan kasılmalarıyla ilgili. Burada yol açan neden olarak, psikolojik değil yani ruhsal değildir ki, tanımı da bize göre tamamen yanlıştır. Nedeni cinsellikle ilgili cinsel birliktelikle ilgili almış olduğunuz yanlış bilgilerle ilgilidir. Botox yöntemi bazı ülkelerde ve bizde bir grup tarafından yapılması önerilmektedir ve yapılmakla birlikte son derece yanlış bir tedavi şeklidir. Sizin beyninizi ikna etmeden geçici bir yaklaşım tarzıdır. Bu süreç size zaman, para ve en önemlisi moral kaybına yol açar.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
  • Sayfa:
  • 1