Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Username: Password: Beni hatırla
Kadınların cinsel hastalıklarından biri olarak kabul edilen vajinismus, vajinusmus, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki veya ilk gece korkusu olarak adlandırılan problemi yenenlerin öykülerini buradan okuyabilir ve vajinismus hastaları ile konuşabilirsiniz...
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: İlk gece korkumu yendim

İlk gece korkumu yendim #273

• Hatice
  • Hatice's Avatar
Kocamla uzun bir flört döneminin ardından evlendik. Çok mutluyduk fakat o ilk gece korkusu sebebiyle cinsel ilişkiyi gerçekleştiremedik. İlk gece bunu sorun etmedik fakat diğer günlerde de ilk gece korkularım devam etti.
Evlendiğimin birinci haftası vajinismus olduğumu anladım ama insan vajinismusu kendine yakıştıramıyor. Vajinismus yenmek için var gücümle kendimi ikna edip, eşimle defalarca ilişkiyi denememe rağmen ilişkiye giremiyordum. Vajinismus nedeniyle kadın doğum uzmanına gittim ama kızlık zarıyla ilgili hiçbir problemimin olmadığını belirtti. O an karar verdim, ben vajinismus hastasıydım.
Ne yapacağımı şaşırmıştım çünkü etrafımda beni vajinismusla ilgili akıl alabileceğim hiçbir tanıdığım yoktu. Günlerim vajinismusu ne şekilde yenerim diyerek, üzülerek ve dua ederek geçti.
Vajinismus tedavisi ile ilgili araştırma yaparken istanbulda Saygın Bey?i buldum.
Vajinismus seansımın 3.de bu hastalıktan kurtulacağımı anladım. İçimden her vajinismus olan biri gibi benimki daha uzun sürer diye düşündüm. Eşimle gittik, Doktor Saygın Bey bizi çok güzel karşıladı. Ondan öyle bir pozitif enerji aldım ki, bizimle öyle güzel vajinismusla ilgili açıklayıcı bilgiler verdi ve vajinismus tedavisine başlama kararı aldım.
Vajinismus tedavimin 1. seansımım bittiğinde çok mutluydum. 2 ve 3. seans derken vajinismus tedavim bitti. Evet benim vajinismus tedavim daha çok sürer diye düşünmüştüm oysa yanılmışım. Artık hayatımda vajinismus diye bir hastalık yok, 6 ay önce kaybettiğim güvenimi Doktor Saygın Bey sayesinde tekrar elde ettim.
Bu zor dönemde anlayışlı davranışlarıyla her an destek olan kocama, vajinismus hastalığımı yenmemde ve beni büyük bir dertten kurtulmamı sağlayan Doktor Saygın Bey?e çok teşekkür ederim, İyi ki varsınız.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
  • Sayfa:
  • 1