Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Username: Password: Beni hatırla
Kadınların cinsel hastalıklarından biri olarak kabul edilen vajinismus, vajinusmus, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki veya ilk gece korkusu olarak adlandırılan problemi yenenlerin öykülerini buradan okuyabilir ve vajinismus hastaları ile konuşabilirsiniz...
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Ama üzülerek vajinismusu çözemedik

Ama üzülerek vajinismusu çözemedik #265

• Elif - İzmir
  • Elif - İzmir's Avatar
Merhaba vajinismus hastalığı yaşayan arkadaşım
Bir çok bayan gibi ben de evleninceye kadar vajinismus hastalığımdan haberim yoktu. Eşimle çok zor şartlar altında çalışıyorduk. Akşam yuvamıza döndüğümüzde birbirimizi bu kadar severken tam olarak ilişkiye giremiyorduk. Evlendikten sonra yaşadığımız vajinismus hastalığı birbirine aşık olan iki insan olarak eşim ve beni çok yıprattı. Fakat üzülerek hiç bir şeyi çözemezdik. Vajinismus içimize atılıp, saklayıp bizi üzecek bir durum değil. Vajinismus mutlak üstesinden gelinmesi gerekli bir durumdur. Vajinismus tedavisi ile ilgili araştırdık ve yalnız olmadığımızı anladık. Bu inceleme aşamasında karşımıza çıkan ilk isim doktor Saygın bey oldu. Bu araştırmalar dönemde ben işimi bıraktım ve kocam şehir dışında çalışmaktaydı. Dr. Saygın Beyle ilk telefon görüşmemizde ne yalan söyleyeyim çok çekingendim. Vajinismusu çözme konusunda kararlıydık çünkü herkesin yaşadığı bu durumu bize ne olmuştu da yaşayamıyorduk. Dolayısıyla vajinismusun mutlaka bir cevabı ve çözümü vardı.
İlk görüşmeye gittim. Dr. Saygın bey ile konuştuk. Saygın Bey... İnsanların adı hiç tesadüfi konmuyor. Gözlerinin içi gülen doktoruma o dakika inandım. İnanıyorum ki siz de güveneceksiniz.
İlk görüşme, siz orada o kararlılıkla bulunduğunuz ve doğru bir dr. yanında bulunduğunuz için iyi geceçek. Benimki de güzel geçti. Kocam yanımda işinden dolayı yoktu, tekdim. Doktorumun anlattığı her şeyi yapmak istiyordum. Doktor beyin anlattıklarını dikkatlice dinledim. Doktor beyin bunun bir kaç seans sonra biteceğini söylerken inanasım gelmese de gerçekten vajinismus tedavim 4. seansta bana "bitti" dedi:)
Bundan sonrası ise başarınızın mutluluğunu tatmakta.
Dün bebeğimiz olacağını öğrendim. Vajinismus yüzünden evliliğimizin ilk zamanlarında bize ne kadar uzaktı bu hayal. Ama ama artık hayal değil. Siz inanırsanız Allah da sizin yanınızda oluyor. İnşallah bunu okuyan bir arkadaşım olarak siz de en yakın zamanda alacaksınız bu haberi. Ben de forumlarda, diğer arkadaşların mutlu sonla biten vajinismus öykülerini okumuştum çünkü.
Bazen hala okuyorum vajinismus yüzünden tedirgin olan arkadaşları. Gerçekten çekinecek hiç bir şey yok. Cinsellik o duyguyu, güzelliği sevdiğiniz insanla paylaşmak hayatın en keyifli armağanlarından biri. Bütün uzuvlarımız gibi cinsel organımızda vücudumuzun çalışan ve herkeste aynı yaratılmış bir organı. Buna başka manalar yüklemek, beyninizde olmayacak yerlere koymaktan vazgeçin ve keyifli bir yaşama geçin. Biz öyle yaptık... Kocamı çok seviyorum. Yaşamı onunla her yönüyle paylaşmayı da. Vajinismusla geçen karanlık günlerinizi aydınlatmak tamamen sizin elinizde. Sadece vazgeçmeyin ve vajinismusu çözmek için kararlı olun.
Sevgilerim ve dualarım sizinle...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
  • Sayfa:
  • 1