Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Username: Password: Beni hatırla
Kadınların cinsel hastalıklarından biri olarak kabul edilen vajinismus, vajinusmus, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki veya ilk gece korkusu olarak adlandırılan problemi yenenlerin öykülerini buradan okuyabilir ve vajinismus hastaları ile konuşabilirsiniz...
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Kanserin Ardından Vajinismusuda Yendim

Kanserin Ardından Vajinismusuda Yendim #28

• İlknur
  • İlknur's Avatar
Merhaba, Ben 29 yaşında ,4 yıllık evli,4 yıllık üniversite mezunu çalışan bir bayanım. Eşimle birbirimizi severek ve isteyerek evlendik. Evliliğim boyunca eşimle hiçbir problem yaşamadık.Vajinusmus illetine rağmen eşim her zaman anlayışlı,zamanla bu problemi aşacağımı söyleyen,beni her konuda destekleyen bir eştir. Biz her zaman etraftaki arkadaşlarımız ve akrabalarımız arasında özenilen bir çiftiz.Eşim benim için çok fedakarlık yapmıştır.Bir insanın başına hayatta gelebilecek felaket diyebileceğim şeyler yaşadık.Ama hiçbir zaman ne eşim ne de ben isyan etmedik her zaman bu günümüze hamd ettik.
Evliliğimizin ilk günlerinde biz bu problemi farketmiştik ama eşimin sayesinde kafamda çok büyütmüyordum, yapabilirim, başarırım diye düşünüyordum. Sonra aniden 3 yada 4 ay sonra sağlık problemim ortaya çıktı ve lenf kanseri olduğumu öğrendim.Tüm dünya başımıza yıkılmıştı.Önce Allahın izni ile eşimin, ailemin, doktorumun sayesinde bu problemi aşmıştık.10 ay süren tedavi ve kemoterapi sonucunda çok şükür sağlığıma kavuştum.Tedavi sürecimden sonra 1/ 1.5 sene hamile kalmamam gerkiyordu.Bu süre zarfında tabiki vajinusmusu yine ertelemiştik.Ama ne kadar ertelersek erteliyelim benim kafamdan atmam mümkün değildi, her gece yatağa yattığımda bu problemi çözmek için dua ediyordum.Çocuk sahibi olmayı o kadar çok istiyordumki aynı zamanda evlendiğim arkadaşlarımın 2. çocukları bile olmuştu.Rutin kontrollerim sonucunda doktorumda artık bir problemim kalmadığını çocuk sahibi olabileceğimi söylemişti ama benim asıl sorunum bu problemi nasıl aşacağımdı.Aslında ben ne aşamalardan geçmiş,ne sıkıntılar çekmiş kanseri yenmiş birisi olarak nasıl olurda vajinusmusa yeniliyordum.Kafamda o kadar çok büyütmüştüm ki hamile görünce,bebek kıyafetleri görünce,ya da ne zaman çocuk sahibi olucaksınız dendiğinde hüngür hüngür ağlamamam için kendimi zor tutuyordum.
2 ay önce bir cumartesi günü bu probleme bir çözüm bulmak için internette araştırma yapmayı ilk kez kafama koydum.O zamana kadar birilerine anlatmayı bırakın internetten araştırmaya bile cesaretim yoktu.Bu sorunu yaşayanların sayısının bu kadar çok olduğunun farkında bile değildim.Belki farketmiş olsaydım süreyi bu kadar uzatmazdım.Nasıl bir tedavi alacağımı bilmiyor, jinekoloğa gidip benim böyle bir problemim var demeye inanılmaz utanıyordum.Allahıma şükürler olsun benim karşıma Saygın Beyi çıkarttı. Benim en büyük şansım ilk kez Saygın bey de tedavi olmamdı.internetten araştırmam sonucunda Saygın beye gitmeyi kendimi ikna etmiştim ama nasıl randevu alacaktım.Randevu almaya cesaret edemedim ve sevgili eşim Saygın beyden randevu aldı.Muayehaneye geldiğimde ağlamaktan konuşamıyordum bile. Saygın Bey bana yaşamış olduğum lenf kanserinden sonra artık kendimi silkelemem gerektiğini, neler yaşamışsın ve atlatmışsın kanseri yenen birisi olarak bunu yenmemen mümkün değil dediğinde vajinusmusu da aşabileceğime inandım. 4 seans sonunda bizde başarmıştık artık.Saygın bey benim hayatımın dönüm noktasında karşıma çıkan 2. doktorumdur. Kendisine her zaman minnettar kalacağım Rabbim hayatının her anında yanınızda olur umarım,hakkınızı helal edin Allah sizden razı olsun.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kanserin Ardından Vajinismusuda Yendim #30

iyi günler ALLAH sizden razı olsun, beni çok mutlu ettiniz ve duygulandırdınız. bütün kalbimle ve dualarımla sizinde ALLAH hakkınızda hayırlısı ise ana&babalık haberlerinizi aldırmayı nasip etsin böyle duygusal ve içten yazınız için tekrar çok teşekkür ederim herşeyin gönlünüzce olması dileklerimle.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
  • Sayfa:
  • 1