Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Username: Password: Beni hatırla
Kadınların cinsel hastalıklarından biri olarak kabul edilen vajinismus, vajinusmus, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki veya ilk gece korkusu olarak adlandırılan problemi yenenlerin öykülerini buradan okuyabilir ve vajinismus hastaları ile konuşabilirsiniz...
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: Vajinismus Bu muymuş?

Vajinismus Bu muymuş? #160

• Şeyda
  • Şeyda's Avatar
Merhaba Saygın Bey,

Evliliğimizin ilk haftasında vajinismus olduğumu farkettim, 2. haftamızın başında profesyonel yardım almaya karar verdim ve tam olarak 2 ay 3 hafta önce kapınızı çaldım, iyiki de çalmışım:)) Gerçekten de 3 seansta çözüldü sorunum:))

Vajinismusu farkedince bir kadın olarak, hep bu sorunla yaşayacağımızı, asla diğer kadınlar gibi olamayacağımızı, ömrümüz boyunca bu sorunu yaşayacağımızı sanıyoruz. Bu derdi çekmeyen, bunun bir kadın için psikolojik olarak nasıl yıpratıcı olduğunu bilemez. İki arkadaşım sorunumuzu duyduklarında sadece kendimi kasmamdan kaynaklandığını, kendimi rahat bırakmamı, alkol vs gibi maddeler alarak gevşeyince bunun geçeceğini söylediler, eşime bile en başta bunun bir rahatsızlık olduğunu anlatamadım, ama ben hiçbirini dinlemedim. İnternet üzerinde araştırma yaparak Dr. Saygın Micozkadığoluna ulaştım. Sağolun ki ben ilk seanstan itibaren çok iyi motive ettiniz. İlk seans sonunda bunu başarabileceğime inanmış, ağzım kulaklarımda bir vaziyette çıktım kliniğinizden. Sonraki seanslarımda da her zaman anlayışlı, motive edici üslubunuz sayesinde hep bunu yenebileceğime inandım. Vajinismus öyle birşey ki inancınız bir an kırıldığında sizi alt edebilecek kadar sinsi bir düşman. Sabrettim, onu yenmek için inat ettim ve sonunda dün başardım, onun beni yenmesine izin vermedim ben onu yendim:)) Ve "bumuymuş yaa" dedim hatta:))) Dünden beri ne kadar mutlu olduğumu, nasıl hafiflediğimi anlatamam:)))

Şunu söylemek istiyorum bayanlara eğer bu mesajı okurlarsa; hep bu derdi çekmeye mahkum değilsiniz, ben başardıysam emin olun hepiniz başarabilirsiniz, sakın vazgeçmeyin, kendinize inanın ve Saygın Bey' e bırakın kendinizi, dediklerini mutlaka yapın, gerisi zaten çorap söküğü gibi geliyor, başarıyorsunuz.

Saygın Bey; size tedavi sürecimdeki yardım ve en önemlisi destekleriniz için çok çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra bebek haberiyle gelirim sizlere.

Görüşmek dileğiyle;
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
  • Sayfa:
  • 1